جستجو در جی‌میل برای ...

Gmail؛ فضای خیلی زیادی در اختیار ما می‌گذارد که برای ذخیره صدها هزار ایمیل کافی بنظر می‌رسد. اما اگر دوستانی داشته باشید که دائما برایتان ایمیل‌های حاوی فایل‌های PDF ، فایل‌های ویدئویی، کلیپ‌های صوتی، فایل‌های فشرده شده حجیم و یا عکس‌هایی با رزولوشن بالا می‌فرستند حتی پر شدن جی میل هم دور از انتظار نیست. در این صورت وقتی وارد جی میل خودتان می‌شوید هشداری مبنی بر پر شدن ایمیل‌تان مشاهده می‌کنید.

یا اینکه ایمیل‌هایتان را دسته بندی نکردید و حالا با حجم انبوهی از ایمیل‌های مختلف روبرو شده‌اید و می‌خواهید آنها را کمی سبکتر کنید.

پاکسازی از ایمیل‌های بلااستفاده

حالا سوال اینست: چطور در جی میل جستجو کنید تا فایل‌های اضافه را از آن پاک کنید؟ برای دانستن فوت وفن این کار ادامه مطلب را بخوانید.

اگر در قسمت جستجوی جی میل (Search Box قسمت بالا ) این عبارت را وارد کنید:

has:attachment

آن وقت تمام ایمیل‌هایی که حاوی ضمیمه (Attachment) هستند برایتان لیست می‌شود.

حالا اگر جستجو را باریکتر کنید:

has:attachment from:me label:sent

تمام ایمیل‌های فرستاده شده توسط شما که ضمیمه دارند لیست می‌شوند. شاید می‌خواهید برخی از آنها را حفظ کنید اما بی‌شک تعداد زیادی تاریخ مصرفشان تمام شده!

عبارت‌هایی مانند:

filename:pdf و یا filename:xls

ایمیل‌هایی را که حاوی ضمیمه‌هایی به فرمت مورد نظر هستند جدا می‌کند. باز هم می‌توانید این عبارت‌ها را با from:me label:sent ترکیب کنید تا فقط ایمیل‌های ارسالی شما را در برگیرد.

در صورتی که تایپ کنید:

before:2006/01/01 label:sent

تمام ایمیل‌هایی که پیش از اول ژانویه 2006 ارسال شده اند را لیست می‌کند و با این روش می‌توانید از شر ایمیل‌های قدیمی فرستاده شده خلاص شوید.

منبع:writeage.com 


دسته ها : عمومی
پنج شنبه بیست و هفتم 4 1387
X